"Bycie rodzicem to bycie kimś, kim chciałbyś by było Twoje dziecko."

Metoda Callana i inne metody nauki angielskiego u dzieci

Nauka języka u dzieci jest bardzo ważna już od wczesnego dzieciństwa. To właśnie dlatego tak istotne jest to, aby odpowiednio się za nią zabrać i dobrać odpowiednią metodę, która faktycznie przyniesie oczekiwane rezultaty. Takich metod jest na rynku co najmniej kilka, dzięki czemu dopasować można ją względem swoich oczekiwań.

Nauka angielskiego u dzieci – metody

Polecanych metod, które sprawdzą się w przypadku najmłodszych dzieci, jest kilka. Wyróżnić trzeba opracowaną w latach 70. XX wieku metodę naturalną, która zakładała, że kluczem do nauczenia języka jest jego zrozumienie poprzez słuchanie rozmów i nagrań. Głównym zadaniem uczących się dzieci, jest reagowanie na polecania nauczyciela, które zależne są od sytuacji. Kolejną metodą jest metoda reagowania całym ciałem, według której o wiele łatwiej można nauczyć się języka, odpowiednio gestykulując. Istnieje także metoda silent way. Chodzi mniej więcej o to, że wraz z trwaniem lekcji, nauczyciel mówi coraz mniej, aż finalnie oddaje głos tylko swoim uczniom. Metoda Helen Doron także ma dużo entuzjastów. Jest to program dedykowany dzieciom od 1 do 14 lat. Przez cały czas trwania kursu, dziecko nie może używać języka ojczystego, co zwiększa jego zdolność zapamiętywania obcych wyrazów. Ostatnimi czasy ogromną furorę robiła metoda Callana. Opiera się ona na powtarzaniu danych słów i całych sekwencji, aż do momentu, gdy staną się one naturalne dla uczącej się osoby. Polega więc na słuchaniu i odtwarzaniu.

Nauka angielskiego u dzieci – opinie

Oczywiście każda z tych metod ma, zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Warto poczytać opinie, zanim wybierze się kurs dla swojego dziecka, ponieważ każdy maluch, jak i każdy rodzic oczekuje czego innego. Dla niektórych najważniejsza będzie nauka poprzez powtarzanie, inni wolą tworzyć własne zdania, nawet jeśli z początku są one niepoprawne lub wręcz uczyć się na podstawie sytuacji i w taki sposób wyciągać wnioski. Metoda zależy od tego, jaki sposób nauki preferuje dziecko. Warto z nim o tym porozmawiać, zanim zapisze się na konkretny kurs. W internecie znaleźć można wiele niezależnych opinii, co znacząco ułatwia podjęcie decyzji. Na pewno jednak wymienione metody są jednymi z najlepszych, jakie znaleźć można na polskim rynku i przynoszą efekty, które zauważalne są już po krótkim czasie.

Nauka angielskiego u dzieci – cena

Cena może różnić się w zależności od wybranej metody, ale także od szkoły językowej, czy finalnie także od nauczyciela. Warto zapoznać się z cennikiem wcześniej i także tym kierować się podczas podejmowania decyzji. Przeciętna cena za godzinną lekcję to 50-60 złotych, ale wiadomo, że bardziej opłacalne będzie to, wtedy gdy od razu zapisze się na cały kurs, który trwa semestr bądź rok. Warto porównać opłaty w kilku najbliższych szkołach nauki języka angielskiego i wybrać tę, która wyda się najrozsądniejsza. Cena oczywiście będzie różnić się także między zajęciami indywidualnymi a zajęciami w grupie. Wybór powinien opierać się głównie na indywidualnych preferencjach.