"Bycie rodzicem to bycie kimś, kim chciałbyś by było Twoje dziecko."

Jak przygotować się do sesji ciążowej?

rekwizyty do sesji

W którym tygodniu ciąży widać brzuch?

Coraz więcej osób – kobiet decyduje się na sesję zdjęciową w czasie trwania ciąży. Dla jednych jest to doskonała pamiątka, by móc w przyszłości wspominać radosne chwile bycia ciężarną, a jednocześnie by móc wspomnieć po latach trudy i obciążenia, jakim poddawane było ciało kobiety, aby móc zrodzić potomka.

Sesja ciążowa jest również wyrazem miłości matczynej do jej dziecka, które pozostaje w jej łonie. Jest to więc cudowny prezent dla dziecka, które w przyszłości będzie mogło obejrzeć swoje pierwsze zdjęcia z mamą, a także to jak wielkim uczuciem ona go darzyła, zanim jeszcze zdążył pojawić się na świecie. Matczyna miłość nie zna granic, ciężko jest ją zmierzyć, natomiast ilość śladów, które po sobie zostawia, precyzyjnie określa jej granice. Choć granic tych właściwie nie ma. Jeśli zastanawiamy się kiedy zdecydować się na sesję ciążową, musimy pamiętać, że zależy to od indywidualnych predyspozycji naszego organizmu. Każda kobieta inaczej przeżywa ciąże. Każda też w innym momencie ciąży staje się posiadaczką brzucha dużej wielkości. Są też przypadki, gdzie kobiety mimo zaawansowanej ciąży, wcale na takową nie wyglądają. Więc decyzja o właściwym momencie zależy najbardziej od naszego organizmu. Najczęściej kobiety decydują się na sesję zdjęciową w ósmym miesiącu ciąży. To w większości przypadków optymalny czas, gdyż brzuch jest już pokaźnych rozmiarów. Są oczywiście panie, które sesję zdjęciową robią już w trzecim miesiącu ciąży. Nie każda kobieta lubi widok siebie z wagą znacznie, przekraczającą jej normalną wagę.

Sesja ciążowa – skąd brać pomysły?

Najlepiej czerpać pomysły i inspiracje z naszego życia. Każdy ma pasje i zainteresowania, którym potrafi oddać się bez końca. Skorzystajmy z tego! Pokażmy co nas inspiruje i tym samym jakimi kobietami jesteśmy. Możemy zrobić sesję zdjęciową w sypialni, w pokoju dziecięcym, ale równie dobrze może to być sesja w lesie, na plaży, wśród zwierząt.Pora roku w dużym stopniu decyduje od możliwości organizacji takiej sesji na powietrzu.

sesja ciążowa pomysły

Wybierz super rekwizyty do sesji

Niezależnie od miejsca, które wybierzemy na sesję zdjęciową, ważne są rekwizyty, które będą nam towarzyszyć. Najpopularniejszemy rekwizytami są kwiaty. Są piekne i uniwersalne. Kobiety kochają kwiaty. Mogą być w formie wianka na głowie, bukietu trzymanego w dłoniach, ale również możemy otoczyć się na przykład płatkami róż. Oprócz kwiatów często wybieramy kolorowe dekoracje, takie jak ozdobne materiały, czesto z woalu, który może posłużyć równie dobrze jako strój. Niektóre panie ubierają skąpe stroje, by następnie zmysłowo owinąć się delikatnym materiałem. Coraz częściej kobiety na sesję zdjęciową zabierają ze sobą na przykład ubranka dla dzieci. Małe buciki są przecież takie słodkie i rozbudzają wyobraźnię przyszłej mamy. Oprócz butików popularne są poduszki, kocyki, małe ubranka. Niektóre panie decydują się zaś na pokazanie na sesji zdjęć usg. Dobrym pomysłem jest też zabranie na sesję ojca dziecka, który na pewno się ucieszy.